برخورد صحیح با تغییرات شدید رفتاری نوجوانان

اگر رفتار نوجوان تغییر شدیدی کرد مثلا تحریک پذیر، عصبی، پرخاشگر و دچار افت تحصیلی و یا رفتارهای خلاف شد چطور باید برخورد کرد؟  چگونه آنها را مدیریت کنیم؟  چه باید کرد؟  آیا نوجوان را به حال خود رها کنیم ؟

گاهی اوقات توصیه می شود که نوجوان را به حال خود قرار دهید تا هر کاری که دوست دارد انجام دهد و این اقتضای جوانی است ، در حالی که این چنین نیست. این رفتارها غیر طبیعی است و در همه نوجوانان چنین اتفاقی نخواهد افتاد و اکثر آنها این شرایط را به طور طبیعی می گذرانند.

در اینگونه موارد باید توجه کرد که اگر این رفتارها چندین ماه ادامه پیدا کرد  با روانپزشکی که در حوضه کودک و نوجوان فعالیت دارد مشورت کنیم . در این گونه موارد حتما باید بررسی کامل انجام گیرد، گاهی اوقات مشکل و اختلالی که در نوجوان صورت گرفته  را مشکل خلقی در نظر می گیرند ، در این موارد یکی از راههای مدیریت آن، درمان های دارویی است . در عین حال نباید به این رفتارها بی توجه بود زیرا منجر به عوارض جدی تری خواهد شد.  برخوردهای شدید با این نوجوانان اصلا صلاح نیست، زیرا باعث تشدید اوضاع می شود و امکان بروز رفتارهای پیشبینی نشده از نوجوان وجود دارد . لذا با ملایمت و ملاطفت با رفتارهای نوجوان برخورد کنید و با یک کارشناس مشورت کنید تا درمان مناسبی برای مدیریت آن اتخاذ شود.

62 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *