سوالات متداول

از ما بپرسید

فرم تماس سریع

آیا سوالی دارید؟

راحت باشید و از ما سوال کنید …

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، پرسش خود را از طریق فرم برای ما بفرستید، در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار از سوی کاربران

برای رفع مشکلات جنسی با همسرم بهتره با چه کسی مشورت کنم؟

زن و شوهر باید مراقب حفظ حریم خصوصی خود با همسرشان باشند. اغلب پس از بروز مشکلات جنسی بین زوجین؛ همکار، دوست، خواهر، مادر و دیگران در جریان مسائل قرار می گیرند ولی آنها نمی توانند کمکی به زوج کنند.

متاسفانه همسران از مراجعه و طرح مشکل با مشاور و متخصص طفره می روند. روابط خاص بین زن و شوهر نباید جز با مشاور و متخصص سلامت جنسی با فرد دیگری مطرح شود.

از خانمم رابطه جنسی خوب می خواهم چطور به این خواسته ام برسم ؟

اگر شما یک شریک جنسی خوب می خواهید بدانید که:

باید محبت خود را در سایر اوقات زندگی به همسرتان ابراز و رابطه عاطفی برقرار کنید.

باید عبارت دوستت دارم را به همسرتان بگویید.

باید نشان دهید که او را دوست دارید و فقط به عنوان شریک جنسی به او نگاه نمی کنید.

نکته مهم اینکه طرفین باید راحت و شفاف در باره نیازهای خود با هم صحبت کنند.

آیا دیابت موجب اختلال نعوظ می شود؟ درمان دارد؟

دیابت با گذشت زمان سبب انسداد عروق می شود. دیابتی ها پس از گذشت 10 تا 15 سال درجاتی از اختلال نعوظ را تجربه خواهند کرد. خبر خوب اینه که اگر مبتلایان به دیابت هرچه سریعتر اقدام به کنترل قند خون کرده و تحت نظر پزشک قرار بگیرند بخوبی امکان کاهش شدت اختلال نعوظ وجود دارد و می توان زمان بروز این مشکل را به تاخیر انداخت.

آیا ابتلا به زگیل تناسلی خطرناک است؟

عامل زگیل تناسلی ویروسی است به نام HPV که تقریبا مشخص شده دلیل تمام سرطان های دهانه رحم ابتلا به این ویروس است.  متاسفانه ویروس زگیل تناسلی درمان دارویی ندارد. تقویت سیستم ایمنی بدن در دراز مدت می تواند موجب از بین رفتن این بیماری شود. ولی با ضعف ایمنی بدن خطر بروز عوارض بیماری ممکن است. آگاه باشید احتمال آلودگی به ویروس HPV در کسانی که روابط جنسی پرخطر و فرازناشویی دارند بیشتر است. برای مشاوره و کنترل بیماری به پزشک مراجعه کنید.

چه نکته ای مهمترین تاثیر را در برقراری رابطه جنسی و تداوم آن دارد؟

بحث مسائل زناشویی و روابط جنسی نکته بسیار ظریف و حساس در ذهن انسان است. در یک رابطه سالم جنسی پیام هریک از زوجین به شریک جنسی اش تلاش و تمایل در برآورده کردن خواسته های جنسی اوست تا او با تجریه لذت جنسی از زندگی زناشویی لذت ببرد.

مهمترین نکته در این رابطه ارتباط  کلامی، لحن و نوع حرف زدن بین زن و شوهر است. باید مراقب بود تا حتی کلامی کوچک باعث آسیب رساندن به رابطه نشود. ابراز رضایت به طرف مقابل بسیار توصیه می شود. به کار بردن واژه ها و عبارات عاطفی و ابراز احساسات باعث تشویق و آمادگی طرف مقابل برای روابط بعدی می شود.

مشاوره جنسی پیش از ازدواج چیست و چه هدفی دارد؟

در مشاوره های جنسی پیش از ازدواج روش های برقراری ارتباط موثر به هر دو جنس زن و مرد آموزش داده می شود. هدف مشاوره جنسی پیش از ازدواج این است که زن و مرد جوانی که قصد ازدواج دارند از نظر ویژگی های جنسیتی نسبت به خود و طرف مقابل شناخت پیدا کنند. در این مرحله به زوج کمک می شود تا با نیازها، انتظارات و علائق خود و طرف مقابل در حوزه جنسی آشنا شوند تا در مرحله تصمیم گیری انتخاب درستی داشته باشند. لازم بذکر است به هیچ وجه منظور از مشاوره جنسی پیش از ازدواج بروز رفتار جنسی و عمل جنسی نیست.

آیا قبل از ازدواج آزمودن رابطه با شریک جنسی آینده به شناخت زوجین کمک می کند؟

باید گفت که این آزمون پاسخ های مثبت کاذب خواهد داشت. هر جوانی در چنین شرایطی بی تجربه است و با فرد دیگری روبرو می شود که او هم کاملا هیجان زده است. این دو فرد هیچ شناختی از هم ندارند و رفتارشان هیچ ربطی به هم ندارد. هیجانات هر شخص رفتار جنسی او را هدایت و مدیریت می کند. تاکید می شود رفتار جنسی قبل از ازدواج به شناخت افراد کمک نخواهد کرد بلکه شناخت طرفین را در مسیر غلطی قرار می دهد.