کاتالوگ

کاتالوگ و پیش نمایش های SoshaTV

ضرورت نیاز به آموزش و مشاوره های سلامت جنسی

عموما زوج ها عاشقانه ازدواج می کنند و در کنار هم قرار می گیرند. عشق ومحبت از كيفيتی برخوردار است كه ميتواند بسياری از تنش های ميان زوجين را محو كرده، برخود محوری ها سرپوش بگذارد اما چگونه است كه چراغ های تابان عشق و عاشقی به تدريج كم سو می شود و يكي پس از ديگری رنگ می بازند.

چگونه است كه بر زبان ها كلام  ” از ازدواجم راضی نيستم “  جاری می شود؟

از ستون‌های محکم روابط همسران، داشتن ارتباط جنسی سالم بر اساس رضایت هر دو طرف و کسب لذت است. سرکوب یا عدم توجه لازم به غریزه جنسی منجر به بروز بیماری های روحی، روانی و جسمی برای فرد و اختلافات بین زوج ها خواهد شد.

در جامعه ما جوانان و زوج ها برای دستیابی به منابع معتبر و علمی در حوزه سلامت جنسی، با محدودیت روبرو هستند و نیز دوره های آموزشی مناسب، کاربردی و مستمر برای عموم مردم از سوی سازمان های مسئول وجود ندارند. دانستنیهای جنسی  برای دختران و پسران جامعه عموما بدلیل تابو بودن بیان نمی شوند. عدم فرهنگ سازی مناسب برای مراجعه به مشاورین متخصص، ضعف آموزش و عدم آگاهی در آینده نزدیک بر روابط عاطفی و جنسی زوجین تاثیر منفی خواهد داشت.  مشکلات حل نشده این حوزه و اختلافات بوجود آمده، آسیب های جدی به خانواده وارد می کند. طبق آمار علت بیشتر طلاق های عاطفی، جدایی همسران وآسیب روابط، ریشه در مشکلات جنسی دارند. یکی از نیازهای مهم انسان، نیاز جنسی است که ارضای صحیح آن می تواند منجر به مصونیت فردی و اجتماعی شود. نامناسب بودن کمیت و کیفیت روابط زناشویی و عدم رضایت‌مندی جنسی در بیشتر مواقع با لجبازی، قهر و ترش‌رویی و سایر تعارضات همسران ارتباط تنگاتنگ دارد. ضمن اینکه بر نوع  ارتباطات  اجتماعی و تعامل  با دیگران موثر است.

عوامل زيادی در روابط عاشقانه خلل وارد می آورند، در عين حال، مهارت های زيادی وجود دارند كه ميتوانند عشق و حمايت زن و شوهر از يكديگر را تداوم بخشند. مهارت های لازم برای ايجاد و حفظ زندگی زناشويیِ اثربخش، آموختنی است ولی متأسفانه بسياری از آنها را به زوجين ياد نميدهند.

عوامل تهدید کننده روابط جنسی :

1- عدم شناخت جنسی خود و طرف مقابل

2- ضعف در ارتباط بین فردی

3- باورهای نادرست در رابطه

4- اختلال همسران در هریک از مراحل چرخه جنسی (میل – برانگیختگی – ارگاسم و انزال – بازگشت)

5- عوارض بیماری های جسمی و روانی

6- اعتیاد

لزوم شناخت همسران از ویژگی های فیزیولوژیک یکدیگر و آگاهی از مشکلات احتمالی در رابطه و راه حل های حوزه سلامت جنسی، ما را بر آن داشت تا در راستای رسالت فرهنگی-آموزشی خود و ضرورت توجه به تداوم روابط عاطفی بین زن و شوهرها با تاکید برعشق پویا  برای رسیدن به تفاهم  و رضایتمندی جنسی پایدار و تقویت بنیان خانواده اقدام به تولید و نشر مجموعه ای  با عنوان ” آموزش سلامت جنسی خانواده “  کنیم.

در مجموعه تولید شده کارشناسان و اساتید دانشگاهی مباحث علمی را در حوزه های روانشناسی، مشاوره و پزشکی بصورت کاربردی و با زبانی ساده برای مخاطب بیان کرده اند. این محصول با کسب پروانه نشر از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

هدف این مجموعه آموزشی و دوره های تکمیلی بعدی که در دست تولید هستند، توانمند سازی خانواده برای دستیابی به آرامش، لذت رابطه سالم، رضایتمندی جنسی، صمیمیت عاطفی و پایداری است.

مجموعه آموزش سلامت جنسی بصورت مالتی مدیا در پنج DVD  با کیفیت FHD  شما می توانید با تماشای پیش نمایش مجموعه آموزشی از طریق دانلود کاتالوگ هر DVD با محتوای تولید شده آشنا شوید.

ادامه مطلببستن